У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проведено круглий стіл на тему: «Реформа приєднання до електричних мереж: від бюрократії до реального спрощення»

  Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
  Опубліковано 18 травня 2021, о 11:51

  Учасники засідання круглого столу, що відбулося 17 травня, обговорили основні проблеми приєднання електроустановок замовників до електричних мереж, земельні питання, узгодження проектної документації на основі «єдиного вікна», нормативно-правові акти для створення спрощеної процедури приєднання і висловили свої пропозиції для успішної реалізації реформи.

  Під час круглого столу розглянуто законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж №5009, основна мета якого – спростити землевідведення під об’єкти електроенергетики для прискорення процедури приєднання до електричних мереж.

  Голова Комітету Андрій Герус повідомив, що для роботи над законопроектом створено робочу групу на чолі з народним депутатом Анатолієм Костюхом. За його словами, зазначений проект пропонується ухвалити у першому читанні найближчим часом і доопрацювати його до другого читання, врахувавши усі поправки та пропозиції. Також він анонсував проведення подальшого обговорення законопроекту під час подібних заходів. Голова Комітету розповів про ТОП-5 операторів систем розподілу електричної енергії.

  Член НКРЕКП Дмитро Коваленко окреслив комплекс заходів, що вживалися Регулятором протягом останніх років з метою спрощення та здешевлення приєднання споживачів до електричних мереж. Так, з прийняттям у 2017 році Закону України «Про ринок електричної енергії» змінилась парадигма всієї процедури надання послуг з приєднання до електромереж: був застосований ставковий метод розрахунку вартості приєднань об’єктів замовників до систем розподілу; розрахунок вартості послуг з приєднань об’єктів до системи передачі почали здійснювати за проектно-кошторисною документацією.

  Участь у обговоренні взяли народні депутати, представники галузі, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Офісу простих рішень та результатів.