Президент Асоціації управителів житла взяв участь у Міжнародній конференції в м. Алмати

    11-12 вересня 2018 року в м. Алмати (Республіка Казахстан) Президент «Асоціації управителів житла» Василь Ліман прийняв участь в роботі Міжнародної конференції  на тему «Управління, утримання і модернізація житлового фонду в країнах центральної Азії» та виступив з доповіддю:  «Формування ринку управління багатоквартирними будинками в Україні».

    Окрім делегацій країн центральної Азії, участь в заході приймали керівники  Асоціацій управляючих багатоквартирним фондом (нерухомістю), представники відповідних міністерств і відомств, управителі-практики, представники міжнародних інституцій, експертне  середовище з понад 15 країн світу, зокрема Німеччини, Латвії, Литви, Естонії, України, Грузії, Вірменії, Республіки Білорусь, Молдови, Росії та ін.

    Головним питанням, що розглядалось в ході проведення заходу, було питання, що стосується управління та утримання багатоквартирних будинків в різних країнах.

    Слід зазначити, що надзвичайний інтерес був саме до українського шляху формування ринку управління багатоквартирними будинками, до питання  розвитку інституту відповідального власника житла, оскільки країни ЄС досить давно пройшли цей не легкий шлях і сформували цивілізовані ринки управління нерухомістю. 

    Головною проблемою (побоюваннями) практично в усіх країнах залишається  питання з боку влади, як довірити мешканцям управління та обслуговування  іх спільної сумісної власності в БКБ і чи готові співвласники взяти на себе відповідальність за стан житлових будинків та безпечне проживання мешканців?

    Представники від України, колеги з Харкова – Юлія Самойлова та Аліна Жесткова досить чітко, професійно та переконливо ділились досвідом щодо реалізації ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», ЗУ «Про ОСББ» та досвідом щодо практичної  реалізації проектів за державною програмою «Теплих кредитів».

    Що корисного підкреслили від заходу? В першу чергу управителів хвилює питання, щодо участі співвласників, які не створили та не бажають створювати ОСББ, в державних програмах з впровадження заходів з енергоефективності. За якими механізмами кредитування та співфінансування впроваджуються дані заходи в европейських країнах? Яку роль відіграють в зазначених процесах управителі (управляючі менеджери в БКБ). Чи поділяє держава мешканців країни на організованих (ОСББ) і неорганізованих, що довірили управління та обслуговування своїх багатоповерхівок муніципальним та приватним обслуговуючим організаціям?

    Важливо, що відповіді та досвід европейських колег з даного питання ми маємо, проте потрібен час для більш детального аналізу та грунтовного вивчення законодавчої бази країн ЄС.

    Дякуємо організаторам заходу за запрошення, відмінну організацію та чудову нагоду  поділитись і вивчити досвід інших країн, налагодити партнерські стосунки з колегами інших держав та полюбуватись краєвидами  м. Алмати.

    Особлива подяка керівнику проекту “Житлове господарство в Східній Європі (IWO) Ларисі Шреккенбах за плідну і ефективну співпрацю з 
    ГС «Асоціація управителів житла».