Шановні колеги, управителі!

  Практично щоденно в спілкуванні з вами доводиться повідомляти, що фактично усі планові заходи 2020 року, а саме проведення Міжнародних конференцій, практичних дискусій і «круглих столів» в офлайн-режимі за відомих обставин скасовуються.

  Ми мали надію зустрітися з вами в рамках «Комунтеху» та Міжнародного конгресу ЖКГ в листопаді місяці, але за останніми даними профільного Міністерства, як головного організатора, захід перенесено на не визначений термін. Прикро, але кожен розуміє що здоров’я цінніше самих цікавих і конструктивних заходів.

  Слід зазначити, що ми не зупиняємося в своїй діяльності і намагаємося організовувати для вас цікаві та продуктивні онлайн наради і зустрічі з фахівцями державних інституцій та громадських об’єднань. Як наслідок співпраці Асоціації з ДУ «Фонд енергоефективності» – Управителі отримали можливість стати менеджерами проектів із впровадження енергозберігаючих заходів в багатоповерхівках.

  На даний час спільно з Міністерством розвитку громад та територій, фахівці ГС «Асоціація управителів житла» (Асоціація), експерти галузі активно задіяні в напрацюванні нової редакції Житлового кодексу України (ЖКУ). За умов готовності проекту ЖКУ усі ви, за бажанням, будете долучені до обговорення зазначеного законопроекту.

  Ми конструктивно співпрацюємо з народними депутатами і залучені до розробки, вкрай важливих для сфери управління багатоквартирними будинками, нових законопроектів та НПА. Разом із активною спільнотою ОСББ, «Спілкою українських підприємців» ми заблокували недолугий законопроект телекомунікаційників №2042.

  Ми продовжуємо плідну співпрацю з ВУЗами та незалежними органами з оцінки відповідності на предмет підготовки та сертифікації колег за фахом  «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків). За офіційними даними Загальнодержавного реєстру атестованих осіб, які пройшли професійну атестацію за професією “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)”, станом на 31 серпня 2020 року зазначений реєстр налічує 905 фахівців.

  Карантинні обмеження не зупинили нашу постійну роботу у відстоюванні прав та інтересів управителів перед так званими «природними монополіями», тобто надавачами комунальних послуг, а подекуди і перед органами місцевого самоврядування та поступово і невпинно змушуємо їх працювати в рамках оновленого чинного законодавства, де головним учасником відносин є співвласник (споживач) багатоповерхівки.

  Надзвичайно важливим досягненням Асоціації на даний час – є спільне напрацювання (проектування і тестування) професійною командою розробників та експертами Асоціації нової онлайн-платформи,  яка забезпечить вирішення важливих задач, а саме:

  • ефективне інформування та постійна комунікація управителя із співвласниками;
  • персональний електронний кабінет мешканців;
  • можливість електронного опитування (голосування) для прийняття спільних рішень в БКБ;
  • опрацювання звернень співвласників за допомогою вбудованої АДС;
  • онлайн-оплата житлово-комунальних послуг та інші сервіси.

  Найближчим часом ви отримаєте більш детальну інформацію (презентацію) про даний продукт, та запрошення приєднатися до тестування і використання «платформи»- БЕЗКОШТОВНО.

  Враховуючи аполітичність  Асоціації ми все ж наполегливо рекомендуємо колегам управителям, головам правління ОСББ активно долучатися до виборчого процесу та балотуватися до місцевих рад, чудово усвідомлюючи, що в статусі депутатів міськрад будемо мати можливість впливу на затвердження і реалізацію місцевих цільових програм з відновлення стану житлового фонду та впровадження заходів з термомодернізації багатоповерхівок, на підтримку управителів в боротьбі з поширенням пандемії та інших непередбачуваних природних явищ.

  Шановні колеги! На завершення посту хочу побажати успішної професійної  діяльності в складних нинішніх реаліях та берегти здоров’я своїх родин і співробітників!

  З повагою та вдячністю за порозуміння,

  Президент ГС «Асоціація управителів житла»  Василь Ліман.