У Києві обговорили, як забезпечити захист споживачів у період реформування вітчизняних енергоринків

  Президент Асоціації управителів житла Василь Ліман взяв участь в роботі круглого столу на тему: «Як захистити споживача в період складних реформ енергоринків», який пройшов 8 грудня в Києві за участі депутатів профільних комітетів Верховної Ради України, представників Мережі національних енергетичних омбудсменів, Посольства Великої Британії в Україні, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Київенерго», профільних неурядових організацій та провідних ЗМІ.

  В ході проведення заходу його учасники обговорили реальні можливості та виклики щодо захисту вітчизняних споживачів в умовах реформування енергетичних ринків.

  Зокрема, в.о голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський озвучив ключові вимоги до захисту споживачів в умовах реформи енергетичного сектору.

  Заступник голови згаданого комітету ВРУ Ольга Бєлькова акцентувала увагу присутніх на необхідності впровадження справедливого підходу до підтримки різних категорій споживачів та уникнення перехресного субсидування.

  Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин розповів про те, хто має захищати споживачів від інших учасників енергетичного ринку.

  Генеральний Секретар Мережі національних енергетичних омбудсменів Марін Корнеліс поділилася європейським досвідом щодо захисту споживачів в країнах ЄС і ролі енергоомбудсменів.

  Про інструменти енергетичного регулятора для захисту українських споживачів розповів голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

  Іван Плачков, голова наглядової ради ПАТ “Київенерго” висвітлив проблематику Києва в цій сфері та розповів про можливості покращення діалогу між енергопостачальником і споживачем.