В місті Києві відбулася Експертна дискусія “Удосконалення системи управління в житловому господарстві”

  В рамках ХІІ Міжнародного конгресу “Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства” в м. Києві, на базі Міжнародного виставкового центру, відбулася експертна дискусія “Удосконалення системи управління в житловому господарстві” для управителів житловим фондом.

  Участь у заході взяли представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, приватні управителі, представники комунальних підприємств, керівники Асоціацій ОСББ, ОСББ та ЖБК з усіх регіонів України.

  З вітальним словом до учасників Експертної дискусії звернулася народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Альона Бабак.

  В своєму виступі Альона Валеріївна окреслила основні законодавчі ініціативи щодо розвитку ринку управління житлом, які вже прийняті та ті, які готові до винесення на розгляд Верховної Ради України, в першу чергу це стосується нової редакції ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”. Народний депутат закликала всіх до співпраці та подякувала Асоціації управителів житла за активну позицію і конструктивну роботу в процесі розробки законодавчих актів.

  Також з вітальним словом до учасників звернулися президент Асоціації управителів житла – Василь Ліман, начальник Управління житлової політки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово — комунального господарства України (далі – Мінрегіон) – Світлана Старцева та радник з правових питань проекту IFC “Енергоефективність у житловому секторі” – Зоя Гопцій.

  Після завершення офіційної частини відкриття заходу, присутні поставили низку запитань представникам державних органів влади та почули їх офіційну позицію щодо можливих шляхів вирішення поставлених проблемних питань.

  Спікери ознайомили учасників заходу з проблематикою, яка на сьогодні є перешкодою на шляху розвитку ринку управління житлом, звернули увагу присутніх на неоднозначність трактування деяких законодавчих та нормативно-правових актів, необхідності навчання та постійного підвищення кваліфікації управителів.

  Голова комітету з питань нормативно-правового забезпечення Асоціації управителів житла — Юлія Головатюк-Унгуряну в своєму виступі наголосила на необхідності внесення змін до ЗУ “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку” та запропонувала Мінрегіону проаналізувати нормативно-правові акти і скасувати “морально застарілі” норми.

  Також, під час експертної дискусії заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Кравченко акцентувала увагу на ціновій та тарифній політиці щодо послуги з управління багатоквартирними будинками.

  Заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України – Тамара Буренко ознайомила присутніх з умовами участі у державних програмах енергоефективних проектів.

  Особливу зацікавленість присутніх викликали виступи діючих професійних управителів з різних міст України, які не лише звернули увагу на проблематику, а й поділилися успішним досвідом своєї діяльності, розповіли про реалізовані проекти, ознайомили присутніх із сучасними програмними комплексами та інноваційними рішеннями для управителів.