З 1 травня запровадять річну ціну на газ для усіх споживачів

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення, згідно з яким з травня українцям запропонують тарифи на газ на рік – так звані річні продукти.

  “НКРЕКП запровадила річний продукт на ринку природного газу для побутових споживачів. Побутовим споживачам надається можливість споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками та діятиме у період з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року”, – йдеться у повідомленні.

  Йдеться про ухвалену на засіданні НКРЕКП 7 квітня постанову “Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП” (затвердження змін до Правил постачання та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам).

  Регулятор стверджує: рішення направлене на забезпечення захисту прав побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу.

  Водночас постачальники природного газу, як вказано, матимуть можливість пропонувати інші комерційні пропозиції для споживання побутовим споживачам.

  Ціни на газ у межах базової річної пропозиції постачальники мають оприлюднити до 25 квітня.

  “Запровадження річного продукту для побутових споживачів природного газу є надважливим рішенням. З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентності щодо цінових коливань. При цьому процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником”, — сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

  Голова Спілки власників житла України прокоментував цю подію у своєму фейсбуці:

  https://www.facebook.com/Kucherenko2020/posts/2229056193896603