Багатоповерхівки й війна: як впродовж року обслуговувався житловий фонд, розповіли у компанії “Місто для людей Миколаїв”

    Від 24 лютого 2022 року Миколаїв пережив багато трагічних подій. Не винятком стала і сфера житлово-комунального господарства міста. Обстріли житлових будинків, пориви на мережах водопостачання, запуск опалювального сезону за відсутності води та електроенергії – ці та інші виклики постали перед керуючою компанією “Місто для людей Миколаїв”. Про те, як компанія прийняла лютневий виклик та адаптувалася до роботи в умовах воєнного стану, щоб надавати споживачам якісну послугу з управління житловим фондом, розповідає директорка керуючої компанії «Місто для людей Миколаїв» Наталія Тімофєєва.

    Яким для Вас був день 24 лютого 2022 року?

    Не можу сказати, що була зовсім не готова до нападу ворога, адже на сході країни вже декілька років тривав військовий конфлікт. Не готова була морально відчути це зовсім поруч. Саме в цей момент й були хвилина паніки, одразу подумала про сім’ю, дитину. Але потім зібралася з думками та силами й поїхала в офіс. Адже о 8.00 йде перезмінка аварійних бригад, розподіл завдань для денних відділів та служб, і навіть в перший день війни люди телефонували до диспетчерів та залишали заявки. Тут уже не було часу на паніку та розпач – занадто багато відповідальності та роботи.


    “Поїхати не можна залишитися” – як особисто Ви вирішували цю дилему? Чи не було думок евакуюватися в безпечне місце?


    Ми з родиною обрали для себе варіант залишитися, адже йшлося не тільки про нас, але й про колектив, про мешканців тих будинків, які обслуговує компанія. За цей рік ми жодного разу не виїздили з Миколаєва.
    Війна забрала на фронт багатьох миколаївців. Чи вдалося зберегти колектив, який на 70% складався з чоловіків?
    Були переживання, що співробітники масово евакуюються та не буде ким виконувати роботу. Але такого, слава Богу не сталося. Звісно, частина колективу впродовж першого місяця евакуювалася, це були жінки. Чоловіки відпрошувалися на певний час, щоб вивезти свої родини, але потім усі повернулися. Дехто вступив до лав ЗСУ. Ми нікого не примушували залишатися, кожен сам робив свій вибір.

    Що змінилося у роботі компанії впродовж цього року? Що було найскладнішим?


    Там, де це було можливо, в перші тижні ми перевели робітників на дистанційний режим роботи (диспетчери, бухгалтерія, хауз-менеджери). Згодом робота ускладнювалася перекриттям мостів у місті, повітряними тривогами, обстрілами. Найтяжчим місяцем був березень, працювати доводилося під час постійних прильотів. Прильотів саме в прямому значенні цього слова! Люди втомлювалися, тому що практично не було можливості відпочити: то вибухи, то виїзди на ліквідацію наслідків обстрілів, а у квітні додалася ще й проблема з водою. Роботи додалося в рази, усюди пориви на мережах, мешканці позалишали квартири без доступів до них. Люди, що залишилася у місті, агресивні та втомлені, ті, що поїхали, теж. Але завжди рахувала до трьох – і все вирішувалося. Доступи знаходили, діалоги з мешканцями вели. Крім того, встигали допомагати будинкам, які під обстрілами залишилися без управителів.

    Що змінилося у наданні послуг клієнтам?


    Змін не було, адже багатоповерхові будинки потребують постійного обслуговування, і “Місто для людей Миколаїв” надає такі послуги як управитель. Навіть якщо більшість мешканців виїхала з будинку, решта мають отримувати усі комунальні блага: воду, світло, опалення. Неможливо “вимкнути”, “відключити” послугу з управління, адже в такому випадку інженерні мережі та конструктивні елементи вийдуть з ладу, що спричинить аварії як в місцях загального користування, так і у квартирах мешканців.


    Яких збитків завдали рашисти компанії та житловому фонду?


    За 2022 рік зазнали пошкоджень 30% будинків, які обслуговує компанія: вибиті вікна, зруйновані покрівлі, деякі багатоповерхівки визнано аварійними. Після кожного обстрілу ми не полишали у біді мешканців, приходили розгрібати завали, прибирати сміття, допомагали закривати вікна плівкою та OSB, спільно із Департаментом ЖКГ ремонтували покрівлі.

    Щодо збитків компанії, то в березні 2022 року був випадок, коли під час добового чергування під обстріл потрапили наші бригади аварійної служби. Були пошкоджені автотранспортні засоби, а в офісній будівлі вибуховою хвилею повибивало вікна. Але головне, що наші хлопці не постраждали.
    З лютого по листопад, під час артилерійських обстрілів, від яких потерпало місто аж до моменту звільнення Херсона і відступу ворога, було страшно і за себе, і за своїх колег. Адже щодня, виїжджаючи на заявки в той чи інший район міста, кожен ризикував опинитися під обстрілом. Проте, попри небезпеку, саме робота і підтримка один одного нас морально рятувала. І головне, що всі живі, а все інше ми обов’язково відновимо та відбудуємо.

    Чи надавала компанія гуманітарну допомогу містянам?


    Усі наші працівники – такі ж самі жителі Миколаєва, як і наші мешканці, тому за можливості колектив намагався допомогти місту. Так, весною, з перших днів війни, ми співпрацювали з активістами та волонтерами Миколаєва, які організовували роздачу продуктів (круп, борошна) нужденним сім’ям. Не всі люди мали змогу самостійно прийти та їх отримати. Тому весною компанія “Місто для людей Миколаїв” надавала свій автотранспорт та періодично розвозила гуманітарну допомогу інвалідам, людям похилого віку та багатодітним сім’ям. А з травня компанія виділила своє приміщення для штабу благодійної організації HELP MARIUPOL. Завдяки цьому волонтери мали змогу організувати збір одягу, харчових продуктів, надавати інформаційну та фінансову допомогу біженцям з Маріуполя.

    Чи готові Ви та колектив компанії до нових викликів 2023 року?


    Так, однозначно! Від лютого до лютого ми пройшли важкий шлях, здолали багато випробувань, як особистісних, так і професійних, – і готові далі своєю працею наближувати Перемогу. Адже кожен наближає її на своєму фронті. Наш фронт – житлово-комунальний. Компанія “Місто для людей Миколаїв” продовжує свою роботу, обслуговує житловий фонд, сплачує податки до міського бюджету, підтримує економіку міста та армію. Я вдячна усім, хто був поруч: родині, колегам, клієнтам, представникам місцевої влади та бізнесу. Цей рік об’єднав нас усіх та показав, що тільки разом ми зможемо зупинити ворога. Вірю, що разом ми переможемо. І разом відбудуємо рідний Миколаїв!