Мінрегіон: закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго прийнято

  Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкт № 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу». Документ підтримали 303 народних депутати.

  «Цей закон є життєво необхідним для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, діяльність яких наразі повністю зарегульована. Особливої гостроти це питання набуває у світлі підготовки до майбутнього опалювального сезону. Адже без врегулювання заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» теплокомуненерго не зможуть стати повноцінними учасниками ринку природного газу та виконувати  умови ринкових договорів», –  наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

  Зазначимо, законопроєктом вноситься низка змін до Законів України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» та «Про виконавче провадження».

  Зокрема, зміни передбачають:

  • перенесення розрахункової дати врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії з 1 липня 2016 року на 1 червня 2021 року;
  • надання можливості підприємствам теплоенергетики реструктуризувати борг за розподіл та транспортування природного газу з наступним списанням нарахованих на неї пені/штрафних санкцій (і знизити у такий спосіб фінансове навантаження на підприємства);
  • верифікацію та урегулювання за рахунок коштів Державного бюджету заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що утворилась як до, так і після 1 січня 2016 року;
  • уточнення процедури реструктуризації боргів суб’єктів господарювання, які розташовані на території Донецької та Луганської областей;
  • зупинення виконавчих проваджень та заходів з примусового виконання рішень в частині стягнення заборгованості за постачання енергоносіїв, а також розподіл природного газу, зокрема за договорами з НАК «Нафтогаз України» та операторами газорозподільчих мереж.

  Упродовж трьох місяців Уряд має привести у відповідність до цього законопроєкту свої підзаконні акти.

  «Зміни, які передбачені законопроєктом – це інструмент, який допоможе вирішити багато проблемних питань та зменшити обсяг кредиторської заборгованості підприємств», – зазначила Наталія Хоцянівська.

  Нагадаємо, 15 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» за основу зі скороченням строків підготовки до другого читання. Документ підтримали 301 народний депутат.