15-16 лютого в Києві пройшов перший навчальний семінар за програмою: «Управління багатоквартирними будинками в сучасних умовах»

  Організатором семінару виступив Інститут муніципального менеджменту за підтримки Фонду розвитку та інновацій ЖКГ та Асоціації управителів житла. 

  З вітальним словом до учасників звернулися директор Інституту муніципального менеджменту – Наталія Олійник, президент Асоціації управителів житла – Василь Ліман, президент Фонду розвитку та інновацій ЖКГ – Євгенія Дубінська, та експерт в галузі ЖКГ, заслужений працівник сфери послуг України, донедавна заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – Григорій Семчук.

  Всі виступаючі відмітили про важливість проведення такого роду семінарів.

  Наталія Олійник поінформувала присутніх про запровадження Інститутом муніципального менеджменту системної освітньої кампанії у сфері житлово-комунального господарства. «Розпочатий Інститутом муніципального менеджменту цикл навчання для фахівців сфери управління багатоквартирними будинками та початківців у цій галузі, спрямований на становлення ринку послуг з управління житловим фондом та створення конкурентного середовища, – зазначила Наталія Олійник.

  Василь Ліман відзначив необхідність активної участі діючих та потенційних управителів багатоквартирними будинками у процесі реформування житлової сфери. «Становлення ринку управителів житла передусім потребує залучення кваліфікованих працівників житлової сфери, тому Асоціація підтримує ініціативу Інституту муніципального менеджменту та в рамках співпраці сприятиме подальшому проведенню такого роду заходів», – зазначив він.

  Євгенія Дубінська зазначила, що на сьогодні, як ніколи актуально, не просто проведення інформаційних кампаній з реформування житлово-комунальної галузі та енергозбереження, – а якісне навчання та підготовка кадрів, які працюють в цій сфері, без яких всі зусилля з модернізації ЖКГ будуть марні. 

  Григорій Семчук звернув увагу учасників заходу на те, що без становлення інституту ефективного власника житла, а також професійних управителів, досягнення задекларованих цілей реформи у житловій сфері буде надскладним завданням для держави. 

  Спікерами семінару виступили висококваліфіковані експерти та практики у сфері житлово-комунального господарства, фахівці з питань енергозбереження та термомодернізації галузі.

  У семінарі взяли участь 30 слухачів, серед яких більшість діючих управителів житлом з різних регіонів України, які прослухали лекції на наступну тематику:

  – Відносини власності у багатоквартирному будинку;

  – Правові аспекти діяльності управителів;

  – Організація діяльності управителя щодо обслуговування багатоквартирних будинків;

  – Технічні аспекти утримання житлового фонду, його технічної модернізації; 

  – Фінансово-економічні аспекти діяльності управителя;
  – Актуальні питання бухгалтерського обліку та оподаткування; 

  – Фінансові моделі реалізації енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку.

  По завершенню семінару всі учасники отримали сертифікати, що підтверджують знання та практичні навики в рамках тематики семінару та висловили подяку організаторам за високий рівень організації заходу.