Асоціація управителів житла провела робочу нараду з діючими управителями-членами Асоціації.

  В робочій нараді, під головуванням Президента ГС «Асоціація управителів житла» Василя Лімана взяли участь заступник начальника Управління житлової політики — начальник відділу моніторингу експлуатації та утримання житлового фонду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Заря Андрій Федорович, начальник відділу формування та реалізації політики з житлових питань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олейнікова Ірина Володимирівна, заступник начальника КП “Київжитлоспецексплуатація” Олександр Григорович Примушко та управителі з міст Києва, Одеси, Запоріжжя, Мелітополя, Кривого Рогу, Обухова, Вишневого та Лозової.
  В ході проведення наради її учасники розглянули низку актуальних та проблемних питань сфери управління багатоквартирними будинками.
  Одним із головних питань розгляду даної наради був аналіз ситуації в якій залишились управителі, а фактично надавачі послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, в зв’язку з неприйняттям у другому читанні нової редакції ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».
  У звязку з неприйняттям зазначеного законопроекту:
  – ринок професійного управління багатоквартирними будинками не може нормально функціонувати та розвиватися
  – законодавчо не визнана послуга з УПРАВЛІННЯ багатоквартирним будинком, а відповідно не передбачено відшкодування пільг та субсидій на дану послугу
  – відсутність профільного Закону унеможливлює затвердження Кабінетом Міністрів «Типового договору про управління багатоквартирними будинками»
  – відсутність інституту «управителя» та «Типового договору про управління багатоквартирними будинками» лишило права та можливості мешканців багатоповерхівок визначити форму управління, окрім створення ОСББ, вільно обрати та змінити діючого «управителя» та проведення конкурсів органами місцевого самоврядування з визначення виконавця послуги з управління багатоквартирними будинками для мешканців багатоповерхівок, які самостійно не визначились з формою управління своїм спільним неподільним майном в багатоквартирному будинку.
  – співвласників лишили права будувати взаємовідносини з управителем на договірній основі, узгоджувати ціну за управління та обслуговування будинку, контролювати якість та періодичність надання послуги.
  Тобто, противники прийняття нової редакції ЗУ «Про ЖКП», під вивіскою захисту прав споживачів комунальних послуг, саме для мешканців зробили «медвежу послугу» залишивши на певний час «комунальний рай».
  Асоціація управителів житла, до якої входять представники професійної спільноти, намагається бути поза політикою, але завжди залишається вдячною політичним силам, рухам, держаним органам та інституціям, які підтримують наші ініціативи та напрацювання, що націлені на створення гідних та безпечних умов проживання мешканців багатоквартирних будинків.
  Асоціація управителів житла вдячна народному депутату України Альоні Бабак за її фахову роботу над розробкою, опрацюванням, професійним представленням Законопроекту «Про ЖКП», за витримку, за безпідставні образи з боку деяких «народних обранців», за співпрацю з професійним та експертним середовищем.
  Слова подяки та також висловлюємо Віце – прем’єр- міністру Зубку Г.Г. за намагання та впровадження сучасних реформ в сфері ЖКГ, в тому числі в галузі управління багатоквартирними будинками.
  Асоціація зі свого боку має намір активно співпрацювати з народними депутатами України, засобами масової інформації стосовно детального роз’яснення необхідності термінового прийняття зазначеного закону.
  Серед іншого, в ході зазначеної наради розглянуто питання, що стосуються взаємовідносин управителів з монополістами надавачами житлово-комунальних послуг, операторами телекомунікаційних мереж та інтернет-провайдерами.
  По завершенню наради її учасники вирішили письмово звернутися від Асоціації управителів житла до Кабінету Міністрів України щодо вчасного відшкодування державою пільг та субсидій на послугу з утримання та управління багатоквартирними будинками.