Наталія Хоцянівська: Збереження виробничих професій в галузі ЖКГ має бути у фокусі держави

  Кадрове питання для галузі ЖКГ в Україні є нагальним – зокрема, йдеться про необхідність більш активного залучення молодих фахівців виробничих професій. Про це йшлося під час регіонального форуму «Забезпечення підприємств житлово-комунального господарства працівниками виробничих професій. Виклики та перспективи».

  «Успішне функціонування сфери ЖКГ напряму залежить від кадрового забезпечення – від керівників до робітників виробничих професій. Сьогодні необхідно створити сприятливі умови на підприємствах галузі для залучення молодих фахівців та налагодження ефективної комунікації між зацікавленими сторонами: підприємствами, закладами освіти, випускниками професійно-технічних закладів та органами виконавчої влади. Збереження виробничих професій в галузі ЖКГ має стати пріоритетом держави», – зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

  Відтак, у закладах професійно-технічної освіти України здійснюється підготовка кваліфікованих спеціалістів робітничих професій, однак вибір місця роботи молоді фахівці не завжди роблять на користь підприємств ЖКГ.

  Серед негативних факторів наразі спостерігаються такі:

  • плинність кадрів, зокрема, через відтік за кордон;
  • неконкурентноспроможна заробітна плата;
  • вік працівників – велика кількість працівників передпенсійного та пенсійного віку.

  Мінрегіоном разом із Міносвіти намічено подальші кроки та окреслено маршрутну карту дій на короткострокову перспективу.

  Довідково

  Форум, організований Мінрегіоном, проходив 20-21 травня за участі представників Міносвіти, ОДА, КМДА, ВБО «Інституту місцевого розвитку», представників підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, закладів професійно-технічної освіти, профільних асоціацій.