Навчальна практика з управління нерухомістю

    Представники Асоціації Управителів житла взяли участь у навчальній практиці, організованій Польсько-Українським Тренінговим Центром з управління житловою нерухомістю у м. Кракові.

    14-18 липня 2014 року у місті Кракові (Польща) відбулась навчальна практика для управителів житловою нерухомістю, що була організована Львівською громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» та Краківською асоціацією управителів нерухомістю в рамках діяльності новоствореного Польсько-Українського тренінгового центру з управління житловою нерухомістю.

    Участь у навчальній практиці взяли 16 осіб з різних міст України: Львів, Трускавець, Рівне, Житомир, Київ, Бровари, Черкаси, Херсон, Кривий Ріг, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кременчук.

    П’ятиденна тренінгова програма складалася із викладу теоретичних основ управління житловою нерухомістю у Польщі (принципи управління нерухомим майном, законодавчі відмінності польських і українських положень, принципи фінансового обліку управителя та об’єднань співвласників, термомодернізація, технічний огляд і обслуговування житлових будинків). Під час заходу було проведено ряд навчальних зустрічей в Краківському водоканалі (MPWiK), Краків Теплоенерго (MPEC), Міському підприємстві очищення Кракова (MPO), Управляючій компанії «Adren», а також організовано огляд новозбудованого багатоквартирного будинку: конструкцій, інженерних мереж, безпеки нерухомості.

    В межах практики відбувся офіційний візит групи до Сейміку Воєводства Малопольського (Sejmik Województwa Małopolskiego – аналог обласної ради в Україні) де було проведено діалог із керівником сейміку Каземиром Барчуком (Przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk), на якому обговорювали досвід Польщі та перспективи його використання в Україні.

    Під час зустрічі, що відбулася у Краківському водоканалі (MPWiK – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie) учасники практики ознайомилися з польським досвідом водопостачання та водовідведення, принципами укладення договорів на водопостачання, а також отримали можливість спостерігати за роботою сучасних очисних споруд, що відповідають за очистку всіх каналізаційних стоків.

    В свою чергу, на прикладі Краків Теплоенерго (MPEC – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie) було показано діяльність організації, що забезпечує постачання тепла до житлових будинків і представлено методологію формування двоставкового тарифу. При цьому особливу увагу було приділено використанню відновлювальних джерел енергії для потреб домашнього господарства.

    Пізнавальним видався візит в Міське підприємство очищення Кракова (MPO – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie), під час якого спочатку було представлено загальну організацію очищення міста від відходів, а потім на практиці показано як організоване сміттєзвалище в Кракові та як відбувається сортування відходів для їх повторного перероблення.

    В межах програми практики також було представлено польський досвід термомодернізації із його характерними особливостями. Були запрошені представники будівельної компанії KOSBUD, яка має значний досвід у даній сфері.

    Під час навчальної практики учасникам було організовано екскурсію містом Краковом (Старе місто, Замок Wawel, Підземний музей), а також виділено час для самостійного ознайомлення із цим старовинним європейським містом.

    Завершення навчальної практики було підсумовано офіційним врученням усім учасникам сертифікатів, які підтверджують їх участь у практиці на базі Польсько-Українського Тренінгового центру з управління житловою нерухомістю (Львів-Краків).

    «Для пересічного українця краще «один раз побачити, а ніж сто разів почути». Отримана інформація, оглядові екскурсії з вивченням практичного досвіду – приємно вразили. Переконаний, що отриманий досвід кожним учасником заходу буде перенесено на терени нашої держави та стане черговим поштовхом з розвитку та реформування житлово-комунальної галузі», сказав учасник навчальної практики В.Ліман, президент Асоціації управителів житла

    Найближчим часом між ГС «Асоціація управителів житла» та «Польсько-Українським тренінговим центром» буде підписано меморандум про співробітництво, налагодження тісних зв’язків та вивчення досвіду управління житлом в країнах Європи.

    Настав час активних дій.