Громадська рада при Мінрегіоні

    Представники ГС «Асоціація управителів житла» прийняли участь у засіданні круглого столу Громадської ради при Мінрегіоні та Громадської ради при НКРЕКП на тему: «Концепція державної політики по досягненню цілі 10.5. «Українці отримують якісні комунальні послуги» Програми діяльності Кабінету Міністрів України»

    В роботі засідання приймали участь  Народні депутати України, представники Мінрегіону, НКРЕКП, профільних Асоціацій, та інші зацікавлені сторони.

    На обговорення був винесений ПРОПОНОВАНИЙ КУРС ПОЛІТИКИ:

    • передача повноважень з регулювання діяльності надавачів комунальних послуг на місцевий рівень;
    • забезпечення безперебійної діяльності підприємств, що надають послуги тепло-, водопостачання та водовідведення;
    • запровадження комплексу заходів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
    • запровадження довгострокового планування ефективних систем централізованого теплопостачання міст;
    • підвищення рівня обізнаності населення про реформужитлово-комунального господарства, про права та обов’язки споживачів,відносини з виконавцями послуг.

    Основною проблемою для управителів в даному курсі є пасивність співвласників, які не поспішають або взагалі не бажають визначатися з формою управління багатоквартирними будинками. Як наслідок, рано чи пізно діючі надавачі послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій не зможуть забезпечити надання якісних послуг в повному обсязі за діючими тарифами і змушені будуть відмовлятися від обслуговування багатоповерхівок. На даний час  таких випадків десятки, але практика відмови від будинків поширюється.

    Пасивність та не організованість співвласників будинків не дозволяють також прийняти рішення щодо обрання форми договірних взаємовідносин з надавачами комунальних послуг. До чого це може призвести та чи відбудеться «комунальний колапс»?

    Колапсу не буде. Надання комунальних послуг, тобто централізоване  тепло, водопостачання  і водовідведення ніхто не зупинить. Але Верховна Рада повинна терміново розглянути та прийняти законопроект № 2458, в  частині форм договірних відносин, що надасть можливість укладати публічні індивідуальні  договори із співвласниками багатоповерхівок. Таким чином навіть за пасивності співвласників надавачі ком.послуг запропонують та укладуть публічний договір з надання послуги до будинку. Розподіл послуги та утримання і технічне обслуговування внутрішньобудинкових  мереж залишаться за надавачем послуги з управління, або утримання багатоквартирного будинку.

    Попри зазначене наполегливо радимо співвласникам багатоквартирних будинків скористуватись своїм правом і обов’язком та прийняти вірне щодо управління спільним майном і подальшої долі  своїх багатоповерхівок.