Підсумки робочої наради Асоціації

  13 лютого відбулася чергова робоча нарада членів ГС «Асоціація управителів житла».

  Президент Асоціації В. Ліман поінформував колег управителів, що за їх наполегливими та масованими зверненнями направлено лист до прем’єр-міністра України щодо залучення управителів до державних програм з термомодернізації багатоквартирних будинків.

  Не перший рік управителі країни звертаються до керівництва держави розглянути та розробити програми, за яких співвласники багатоповерхівок (платники податків) матимуть рівні умови доступу та участі в державних програмах з енергомодернізації житлового фонду, незалежно від обраної форми управління в будинку. Більше того, на даний час на законодавчому рівні передбачені механізми накопичення коштів співвласниками багатоповерхівок для впровадження заходів з енергомодернізації та капітальних ремонтів. Маємо добру волю і бажання управителів модернізувати житловий фонд, але не вистачає «політичної волі». Маємо кейси (історії успіху) успішно реалізованих управителями проектів з енергозбереження за цільовими міськими програмами за умов співфінансування співвласниками багатоповерхівок. В штатному розкладі управлінських компаній маємо фахівців, які готові провести відбір проектних та підрядних компаній, забезпечити організацію процесів з термомодернізації та професійний нагляд за якістю матеріалів та виконанням робіт.

  Зі сторони учасників знову піднімалось наболіле і не врегульоване питання методів боротьби з боржниками за послугу з управління БКБ. Василь Ліман наголосив, що ситуація з оплатами за послуги з утримання та управління багатоквартирними будинками катастрофічна і сума на 01.01.2020р. сягнула більше 5-ти млрд.грн., тобто за 2019 рік зросла на 1,068, 895 грн.!!! За  рік більше мільярда грн.!!! Переважна частина управителів на межі банкрутства. Президент Асоціації закликав терміново долучатися до обговорення законопроекту «Про вневсення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги» та подавати свої пропозиції і обгрунтування.

  Активного обговорення набув Наказ №312 Мінрегіону, щодо подання галузевої звітності до ОМС. Прийнято рішення про подання зауважень до зазначеного Наказу та коригування деяких додатків.

  Директор ТОВ «КК «ДОМКОМ КИЇВ» Олександр Кабанов наголосив, що формування ринку управління призупинено. ОМС призупинили проведення конкурсів. Самостійного обрання управителя співвласниками не відбувається, а звернень до місцевої влади від співвласників багатоквартирних будинків з проханням провести конкурс з призначення управителя не поступило. Необхідно готувати нові пропозиції до діючого законодавства, які врегулюють зазначений процес.

  Учасники Асоціації розглянули питання щодо порушення ліцензійних умов електропостачальниками та неправомірні дії у відношенні до управителів в деяких містах країни. Зазначене питання готується до розгляду на міжвідомчій нараді з представниками профільного міністерства, НКРЕКП, Мінекоенерго та електропостачальників, яка ініційована керівництвом Асоціації.