Поняття «боржник за комуналку» в Європі не існує, – Василь Ліман

  18 жовтня відбулася чергова робоча нарада членів Асоціації управителів житла.
  Президент Асоціації В. Ліман закликав учасників чітко визначитися з пропозиціями до органів влади, щодо вдосконалення законодавства в сфері управління багатоквартирними будинками, які будуть розглянуті під час практичної дискусії 05 листопада 2019 р. в рамках
  XV Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства».
  Учасники Асоціації наголосили на необхідності лобіювання розробки та затвердження державної програми щодо формування «свідомого співвласника» багатоквартирних будинків.
  В. Ліман наглядно продемонстрував (буклети) як на простій для мешканців мові запроваджується державна інформаційно-просвітницька політика в Республіці Білорусь. Аналізуючи досвід Білорусії, країн Балтії та Німеччини, Василь Ліман наголосив, що таке поняття як «боржник за комуналку» у Європі відсутнє. В законодавстві зазначених країн чітко визначено жорсткі заходи впливу за несвоєчасну оплату та невідворотність покарання.
  Було розглянуто наболіле і не врегульоване питання щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Остання редакція законопроекту №10228 обурила професійну спільноту. Управителів та голів правління ОСББ намагаються змусити до укладання колективних договорів з операторами газорозподільних мереж та взяти на себе відповідальність за стан зношених мереж, безпеку проживання та збір платежів за ТО внутрішньобудинкових газових мереж.
  Приходимо до висновку, що змінюється влада, та незмінними залишаються підходи до природних монополістів зі створення для них комфортних умов ведення бізнесу.
  Та все ж переконані, що в даному протистоянні переможцями вийдуть здоровий глузд та безпека проживання мільйонів мешканців країни!