12 травня в столиці пройшов ІІ Форум енергоефективного партнерства. У форумі взяли участь 600 учасників з різних регіонів України, в тому числі 60 представників Асоціації управителів житла.
В ході проведення Форуму обговорено надважливі питання енергонезалежності країни, стрімкого розвитку сфери енергоефективності та запровадження енергосервісу, як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери.
В церемонії відкриття Форуму взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце- прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, народна артистка України, громадський діяч – Руслана Лижичко та представники міжнародних організацій.
У своєму виступі Володимир Гройсман зазначив, що одним з головних завдань на сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави зробити Україну повністю енергонезалежною. Також Прем’єр-міністр України наголосив на тому, що у нас достатньо ресурсів та можливостей, які дозволять нам бути абсолютно енергонезалежними, розвивати альтернативну енергетику, робити багато речей щодо заміщення традиційних джерел енергії. Я вірю у те, що ми зробимо це у середньостроковій перспективі, – заявив Володимир Гройсман, вітаючи учасників заходу.
Крім цього, Володимир Гройсман запевнив присутніх у прихильності Уряду до ідеї досягнення енергоефективності в країні.
Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, наголосив на важливості об’єднання зусиль усіх гілок влади, міжнародних партнерів, громадськості у напрямку прискорення проведення реформ у сфері енергоефективності. Він також нагадав: «Завдяки впровадженню заходів з енергоефективності у будівлях та тепломережах можна зменшити використання газу для потреб опалення майже на 11 млрд м3».
У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив, що найбільш енергоємною в країні є сфера житлових будівель – 80% будинків потребують комплексної термомодернізації, що дозволить щорічно скорочувати близько 8 млрд м3 газу, а бюджетних установ – 800 млн. м3 газу. «Тому сьогодні потрібно бути максимально енергоощадними та вкладати кошти в утеплення житла», – зазначив він.