Президент Асоціації управителів житла Василь Ліман взяв участь в Міжнародній конференції “Шляхи формування інституту професійного управителя в Україні. Управління житлом: досвід Німеччини та країн Східної Європи”

  Конференція проходила 20.09.2016 року в м. Запоріжжя в рамках проекту ЄС “НОМЕ” – на шляху до реформ житлового сектору: підвищення потенціалу об’єднань співвласників житла в Азербайджані, Білорусії, Грузії, Молдові та Україні”.

  Партнерами проекту виступили: Громадська спілка “Експертна міжгалузева асоціація України”, Запорізький національний університет, Ініціатива в житловому секторі Східної Європи (IWO), Запорізький ресурсний центр “Круг”, який є членом Асоціації управителів житла.

  Крім цього, даний захід проводився за підтримки представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

  В ході проведення заходу заступник директора Департамету систем життєзабезпечення та житлової політики – начальник Управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Світлана Старцева ознайомила учасників конференції з основними завданнями і тенденціями підготовки нормативно-правової бази, покликаної забезпечити розвиток ринку надання послуг з управління багатоквартирними будинками.

  Президент ГС “Асоціація управителів житла” Василь Ліман виступив з доповіддю на тему: “Український досвід організації професійного управління житлом”, під час якої ознайомив присутніх зі станом сучасного ринку управління житловим фондом, законодавчою базою, проблематикою ринку та основними факторами, які необхідні для подальшого розвитку ринку управління житлом. Крім цього, в своєму виступі Василь Ліман коротко охарактеризував роботу та навів приклади підприємств, які вже успішно працюють на вітчизняному ринку управління житловим фондом. Зокрема, в своїй доповіді він згадав про ПП “Столичні будинки” (м. Буча),
  ТОВ “Управління комфорту” (м. Вишневе), ТОВ “ДомКом Україна” (м. Київ) та ПП “Цереус Сервіс Плюс” (м. Кривий Ріг).

  В рамках конференції учасники заходу ознайомились з досвідом роботи та кращими практиками управління житлом в Німеччині.

  Представники Запорізького національного інституту в своїх виступах акцентували увагу на необхідності професійної підготовки спеціалістів, адже це є базовим фактором формування інституту професійних управителів.

  Про роль ресурсних центрів в формуванні інституту відповідального власника житла розповіла Любов Карпенко — керівник ГС “Запорізький ресурсний центр “Круг”.

  Слід відмітити, що проведення такого роду заходів в Україні на етапі розвитку ринку управління житловим фондом є не просто потрібним, а необхідним.

  Тому, найближчим часом Асоціацією управителів житла за підтримки Мінрегіону буде проведено Всеукраїнську конференцію, що стосуватиметься сфери управління багатоквартирними будинками в Україні.

  Підсумовуючи, Асоціація управителів житла дякує організаторам заходу за запрошення до участі у конструктивному, фаховому обговоренні проблематики вітчизняного ринку житлом та вивчення кращих практик Європейського досвіду у цій сфері.