Президент Асоціації управителів житла взяв участь в роботі ХІІІ Українського муніципального форуму

  Президент Асоціації управителів житла Василь Ліман взяв участь в роботі ХІІІ Українського муніципального форуму, який проходив в м. Одеса 18-20 вересня 2017 року.

  20 вересня в рамках форуму пройшов День енергоефективності, головними темами якого були:

  – проблеми реформування ЖКГ;

  – співпраця ОСББ з органами місцевого самоврядування;

  -енергоефективність у житловому секторі, теплопостачанні, водоканалізаційному господарстві;

  – участь управителів будинків у реалізації програм енергозбереження.

  В ході проведення заходу Василь Ліман виступив перед учасниками з доповіддю, в якій коротко окреслив проблематику та перспективи розвитку вітчизняного ринку управління житловим фондом.

  Він зазначив, що зараз цей ринок ще тільки починає розвиватися. Для того, щоб прискорити процес, необхідно терміново вирішити декілька питань, зокрема, прийняти нову редакцію Закону України «Про житлово-комунальні послуги», визначити послуги з управління багатоквартирним будинком та здійснити перехід від тарифу до договірної ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком.

  Перед учасниками Форуму виступив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук. Він розповів про державну політику в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики. “Головне завдання – забезпечити енергетичну безпеку і перехід до енергоефективного та енергоощадного використання та споживання енергоресурсів із впровадженням інноваційних технологій”, – зазначив Сергій Савчук. Він відповів на запитання учасників Українського муніципального форуму щодо програми “теплих кредитів”. Окрему увагу було приділено впровадженню енергосервісу у бюджетній сфері.
  Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан
  розповів про проблемні питання житлово-комунальної галузі, котрі необхідно терміново вирішити. Зокрема, це погашення заборгованості по субсидіях, спрямування 5 млрд. грн. на погашення різниці в тарифах тощо. “Наше завдання – напрацювати дорожню карту реформування житлово-комунальної галузі з акцентом на енергоефективність”, – зазначив Олександр Слобожан.
  Також в ході проведення заходу перед учасниками виступили голова громадської організації “Всеукраїнська рада голів ОСББ” Наталія Олійник, президент міжгалузевої Асоціації “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО” Арсентій Блащук, директор з міжнародних зв’язків, роботи з громадськими організаціями та проведення заходів Всеукраїнської асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Юрій Жерліцин, керівник напрямку комунікацій проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Юлія Пушко та Євген Мецгер, заступник Голови Правління ПАТ АБ «Укргазбанк».

  За підсумками Дня енергоефективності учасники форуму – міські, селищні, сільські голови, представники Громадської спілки «Асоціація управителів житла», Громадської організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ», Всеукраїнської асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Асоціація «Укрводоканалекологія», Міжгалузевої асоціації «УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» звернулися до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення найважливіших проблем сфери житлово-комунального господарства в Україні.