Президент Асоціації управителів житла взяв участь в роботі круглого столу

  28 листопада 2017 року Василь Ліман взяв участь в засіданні круглого столу, метою якого було обговорення нової редакції ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” та інформування громадян щодо нововведень у сфері житлово-комунального господарства, які очікуватимуть звичайних мешканців у зв’язку з прийняттям вищезазначеного закону.

  Організатором заходу виступила Київська міська рада профспілок, а серед учасників були представники комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, Київської міської державної адміністрації, члени Київської міської ради профспілок, керівництво ВГО “Спілка власників житла України”, голови ОСББ та експерти.
  В ході проведення зазначеного круглого столу Василь Ліман зауважив, що до підписання Президентом нової редакції ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” обговорення зазначеного закону є передчасним.
  Також він закцентував увагу присутніх на необхідності демонополізації ринку управління житловим фондом та розвитку інституту управителів багатоквартирними будинками.

  Крім цього, піднімалося питання, що стосується стану готовності “інституту ефективного співвласника багатоквартирного будинку” до реалізації норм нещодавно прийнятих законів, які безпосередньо стосуються сфери управління житловим фондом та впровадження заходів з енергоефективності і енергозбереження в багатоквартирних будинках.
  Разом з тим, президент Асоціації управителів житла наголосив на досить актуальному питанні, що стосується масової міграції кадрів вцілому із галузі ЖКГ. Це викликає стурбованість, адже дане проблемне питання прямо пов’язане з якістю надання відповідних комунальних послуг.

  Вже сьогодні є приклади, коли підприємства мають гостру проблему з вкомплектуванням штату, особливо це стосується двірників, слюсарів, сантехніків, яких не задовільняє рівень заробітної платні та які масово виїздять за кордон у пошуках кращої долі — зазначив В. Ліман.