Президент Асоціації взяв участь в Міжнародній конференції у Мінську

  Щорічно на початку жовтня в столиці республіки Білорусь   Міжнародна асоціація менеджерів нерухомості проводить міжнародну конференцію, присвячену розгляду актуальних питань сфер управління житловим фондом різних країн. Крім цього, в рамках заходу  проходять звітні збори Міжнародної асоціації менеджерів нерухомості. Цьогорічна
  IX Міжнародна конференція на тему: «На шляху до професійного управління житлом в діалозі з органами влади та житловими асоціаціями»  зібрала більше 90 учасників з восьми держав – Німеччини, Білорусі, України, Латвії, Естонії, Казахстану, Узбекистану і Татарстану.

  Надзвичайно корисним та важливим для України було вивчення досвіду з питання, що стосується професіоналізації управителів, аналізу системи навчання та підвищення кваліфікаційного рівня управителів, сертифікації та ліцензування.  Слід зазначити, що в кожній із зазначених країн на постійній основі діють державні програми з підготовки управителів, ВУЗи та коледжі готують фахівців для сфери управління житловим фондом, а також передбачено проходження практичної підготовки фахівців. Відпрацьовані вимоги до управителів з дотримання норм, стандартів і періодичності в наданні якісних послуг з утримання багатоквартирних будинків, а також система контролю за їх дотриманням.  Слід зазначити, що в згаданих країнах управителі дотримуються норм та стандартів обслуговування багатоквартирних будинків.

  Україна з даного питання лише запроваджує перші кроки та в очікуванні нормативно-правових актів, щодо регулювання процесів професійної атестації  управителів.

  Для закордонних колег, особливо з Німеччини та країн Балтії, не зрозумілими залишаються питання щодо утримання багатоквартирних будинків через так зване самозабезпечення? На кого покладається відповідальність за стан будинку та його якісне, своєчасне обслуговування?  Яким чином органи управління будинком  впроваджують господарське забезпечення?

  Професіоналізація управління житлом в розумінні німецьких колег – це відповідальний співвласник, або ж власник будинку що здає житло в оренду, довіряє професійному управителю забезпечення необхідного переліку якісних комунальних послуг та безпечного і комфортного проживання.

   Палкі дискусії розгорталися з питань вчасної сплати за послугу з управління (утримання) багатоквартирних будинків та дії Законів щодо
  недопущення заборгованості, а також про економічний стан держав та спроможність населення сплачувати необхідні суми з урахуванням ремонтних фондів,  фондів з термомодернізації та повної санації житлових будинків, про системи субсидіювання та державної допомоги в різних країнах.

  Підсумовуючи, учасники Міжнародної асоціації менеджерів нерухомості, до складу якої входить і Асоціація управителів житла, узгодили з керівництвом проведення наступних конференцій та інших міжнародних заходів в країнах, де в першу чергу необхідно виправляти ситуацію на ринку управління багатоквартирним житловим фондом, як на рівні законодавчої  бази так і в налагоджені прямих діалогів з центральними органами державної влади, відповідальними за формування та реалізацію державної політики  в зазначеній сфері.