Президент ГС “Асоціація управителів житла” Василь Ліман разом з представниками “Проекту енергоефективність в житловому секторі України” Міжнародної фінансової корпорації групи Світового Банку IFC відвідали м. Кривий Ріг з метою вивчення досвіду діяльності управителів в рамках нових законодавчих реалій.
Управителями міста, представниками Асоціації ОСББ ” Кривбас Добробут”, керівництвом виконкому міськради та керівником проекту “Проекту енергоефективність в житловому секторі України було розглянуто ряд важливих питань, що в першу чергу турбують управителів багатоквартирними будинками та представників зазначеного фонду.
Олександр Катриченко – заступник міського голови, керівник секції ЖКГ Асоціації міст України, інформував про етапи формування ринку управителів, про сприяння розвитку руху ОСББ та реалізацію місцевих цільових програм із впровадження заходів енергоефективності та енергозбереження в багатоповерхівках міста і програми кап.ремонтів ліфтового обладнання.
Григорій Вербицький – ексзаступник міського голови, якого по праву називають “автором та режисером” проекту з розбудови ринку управління багатоквартирними будинками, нагадав хронологію процесу, складнощі та виклики які стояли перед керівництвом міста і відповідно про очевидні результати і успіхи.
Софія Лінн – керівник проекту IFC(в режимі відеоконференції) більше двох годин спілкувалась з управителями міста, які окрім проблеми №1 щодо заборгованості населення за надану послугу з управління багатоквартирними будинками і пошуку варіантів її вирішення, надали інформацію щодо поступового обрання їх управителями уже за рішенням зборів співвласників. В середньому на даний час до 80 % управителів обрані саме за рішенням зборів співвласників.
Нелегко, але збори проводяться, протоколи зборів приймаються ОМС на зберігання згідно вимог законодавства. Будинки відповідно списуються з балансу, оскільки ОМС визнає, що не має жодного права розпоряджатись власністю громади міста та вести “балансовий облік чужого майна”. Також влада міста вирішує питання з відновленням втраченої технічної документації на багатоповерхівки.
Управителі презентували досвід із запровадження енергоефективних заходів в будинках, де не створено ОСББ.
Протягом останніх трьох років із місцевого бюджету виділяються кошти на реалізацію програми “Теплий дім”, за умови спільного фінансування з боку співвласників. Адміністраторами даних проектів являються управителі. Дані приклади підтверджують про готовність менеджерів-управителів бути адміністраторами проектів та співпрацювати з Фондом Енергоефективності України за програмою “Енергодім”.
Учасники заходу залишились задоволеними конструктивним і професійним діалогом та готові знову прийняти в місті колег з регіонів країни і поділитись своїм практичним досвідом.
Василь Ліман щиро подякував керівництву міста за теплий прийом та відмінну організацію і технічне забезпечення заходу!