Після підписання Президентом нової редакції Закону України “Про житлово-комунальні послуги” на адресу Асоціації управителів житла надходять чисельні звернення від фахівців сфери управління житловим фондом стосовно надання роз’яснень щодо термінів, протягом яких управителі мають пройти атестацію за професією “Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та отримати відповідний сертифікат.
Інформуємо, що на сьогодні проходження професійної атестації управителів згідно законодавства є неможливим.
Адже відповідно до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”згадана атестація повинна відбуватися після встановлення Кабінетом Міністрів України порядку здійснення професійної атестації управителів за фахом “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та критеріїв, яким мають відповідати підприємства, установи, організації, що здійснюють професійну атестацію.
Наразі Мінрегіоном ведуться лише підготовчі роботи з розробки зазначеного нормативно-правового документу, зокрема створено робочу групу, до якої поряд з представниками органів державної влади, громадськості, експертного середовища увійшли представники Асоціації управителів житла.
Крім цього слід зазначити, що пунктом 1 розділу VІ “Перехідні положення” Закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначено, що норма про професійну атестацію управителів вводиться в дію з 1 січня 2019 року.
Таким чином, закликаємо фахівців сфери управління житловим фондом не сіяти паніку серед колег та не брати участі в “псевдоатестації” управителів з нібито врученням сертифікатів до встановлення Кабінетом Міністрів України порядку здійснення професійної атестації управителів за фахом “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та критеріїв, яким мають відповідати підприємства, установи, організації, що здійснюють професійну атестацію.
Слідкуйте за нашими новинами на сайті http://auz.org.ua та сторінці Асоціації в Фейсбук, ми в сою чергу інформуватимемо вас про хід розробки порядку здійснення професійної атестації управителів.
На сьогодні управителі можуть лише брати участь в навчальних семінарах, тренінгах та курсах підвищення кваліфікації, які також є невід’ємною складовою успішної роботи управителів багатоквартирними будинками.