Нарада АУЖ за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Е.Б. Кругляка та голови Держенергоефективності С.Д. Савчука

  Громадською спілкою «Асоціація управителів житла» організовано та проведено робочу нараду за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Е.Б. Кругляка та голови Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України С.Д. Савчука

  Робочу нараду проведено з метою обговорення питання щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2011 № 1056, шляхом включення у список осіб для компенсації частини коштів на обладнання та матеріали управителів та ЕСКО – компаній.

  В нараді взяли участь заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – Е.Б. Кругляк, голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України С.Д. Савчук, радник голови Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України – О.Ю. Корчміт, Президент ГС «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ» – Є.А. Дубінська, Президент ГС «Асоціація управителів житла» – В.В. Ліман, директор ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» – Н.І. Олійник та керівники керуючих компаній з різних регіонів України.

  Голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України С.Д. Савчук презентував напрацювання Агентства щодо нових механізмів з утеплення багатоповерхівок. Мова йде про залучення управителів багатоповерхівок та ЕСКО-компаній до державної програми з енергоефективності.

  В Україні близько 75 тисяч багатоповерхівок і ми усвідомлюємо, що для проведення їх термомодернізації недостатньо долучати тільки ОСББ, які складають 20% цього ринку”, – повідомив Сергій Савчук та додав, що тристороння співпраця Агентства, управителів та представників енергосервісу має великий потенціал.

  Голова Агентства нагадав, що існують законодавчі підстави для укладання енергосервісних договорів до 10 років. Вони передбачені Законом України “Про енергозбереження”. Він зазначив, що наразі Агентство у співпраці з банками опрацьовує декілька моделей кредитних продуктів на утеплення багатоповерхівок за участю управителів та ЕСКО-компаній.

  «Повинен бути комплексний підхід – недостатньо лише замінити вікна та встановити лічильники. Необхідно також робити модернізацію тієї котельні, яка обслуговує будинок. Йдеться як про повне утеплення будинків, так і про заміну теплотрас, старого обладнання, встановлення приладів обліку тощо», — наголосив Едуард Кругляк.

  В реалізації цих заходів повинні бути задіяні як держава, так і комунальні підприємства, обслуговуючі компанії і самі мешканці таких будинків.

  Директор ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» Н.І. Олійник повідомила, що інститут проводитиме навчання управителів з зазначеного питання.

  В свою чергу, керівники керуючих компаній висловили свої зауваження та пропозиції щодо механізму залучення управителів до державної програми з енергоефективності.

  Зокрема, основною перешкодою у проведенні масових проектів з термомодернізації управителями – є обмеження строку дії договору на управління багатоквартирним будинком відповідно до ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» – на 1 рік . Зі слів управителів, вказана норма зменшує гарантії фінансової стабільності діяльності управителя в напрямку реалізації енергоефективних проектів, що потребують значних капіталовкладень.

  У зв’язку із цим внесено пропозиції щодо скасування відповідного обмеження по строку дії договору на управління багатоквартирним будинком шляхом внесення відповідних змін до законодавства.

  Голова Держенергоефективності зазначив, що всі зауваження та пропозиції управителів донесе до депутатського корпусу.

  Проект зазначеного механізму з урахуванням пропозицій управителів буде також продемонстровано на нараді з енергоефективності, яку проводитиме Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко 22 січня цього року.