Урочисте відкриття Міжнародної спеціалізованої виставки «ВОДА. ТЕПЛО. БУДИНОК»

  Енергетична незалежність, проблема вартості енергоносіїв,способи заощадження – теми, що особливо хвилюють Україну сьогодні. Заради вирішень таких важливих питань було організовано Міжнародну спеціалізовану виставку “ВОДА. ТЕПЛО. БУДИНОК”, яка відкрилася у Кіровограді 16 вересня 2015 року.

  На урочисте відкриття завітали представники міської влади, Кіровоградської обласної державної адміністрації, торгово–промислової палати, закордонні гості.

  Організаторами промислової експозиції виступили об’єднання профільних асоціацій ЖКГ України – Асоціація управителів житла, Асоціація «Укрводоканалекологія» та Асоціація «Укртеплокомуненерго» разом з Кіровоградською торгово-промисловою палатою.

  17 вересня 2015 року в рамках проведення Міжнародної спеціалізованої виставки «ВОДА ТЕПЛО БУДИНОК», організованої ГС «Асоціація управителів житла», Асоціацією «Укрводоканалекологія», Асоціацією «Укртеплокомуненерго» та Кіровоградською регіональною торгово-промисловою палатою пройшла Конференція «Управління багатоквартирними будинками: terra incognita?»

  В зазначеній конференції взяли участь понад 80 представників підприємств, що працюють у сфері управління багатоквартирними будинками, керівників ОСББ, представників органів місцевого самоврядування  та експертів галузі.

    Дмитро Левицький, юрист та експерт з питань ЖКГ,  презентував проект Закону України «Про житлово-комунальні  послуги», який розроблено на замовлення  Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної ради України.

  Зоя  Гопцій,  радник з правових питань проекту “Енергоефективність у житловому секторі України”, IFC (Група Світового Банку) виступила із доповіддю «Правила гри на ринку: ми вибираємо, нас обирають. Або хто приймає рішення про управління багатоквартирним будинком».

  З питань формування ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком виступили Наталія Кравченко – заступник начальника управління економіки систем житттєзабезпечення Мінрегіону України та  Наталія Кузнєцова, бухгалтер-експерт, консультант з податкових питань, автор інформаційного ресурсу OSBB-INFORM.

  Іван Карий, заступник директора з розвитку ТОВ «Домком Україна»  виступив із презентацією  «Як співвласникам обрати управителя: професіоналізм, дешевизна, якість?»

  Приклади  успішної  співпраці між управителями та співвласниками багатоквартирних будинків були  представлені  Тетяною Білан, директором ПП «Столичні будинки» (м. Київ, Київська область та  Дудкою Оленою, заступником  директора  з  фінансових питань  ТОВ «Житлокомцентр» (м. Кривий Ріг).

  До слова також було запрошено голову Громадської ради при Мінрегіоні України Павла Міхайліді та керівників профільних асоціацій – «Укрводоканалекологія» – Юрія Жерліцина та «Укртеплокомуненерго» – Арсентія Блащука.

  Крім  того, під час заходу було представлено нові  проекти.

  Так,  Ірина Літвінчук, директор «TaxConnections Group» презентувала новий інформаційний ресурс для учасників ринку управління багатоквартирними будинками «OSBB-INFORM».

  Юлія Головатюк-Унгуряну, координатор з питань нормативно-правового регулювання ГС «Асоціація управителів житла» – РЕЄСТР УПРАВИТЕЛІВ ЖИТЛА, що найближчим часом буде відкрито для загального доступу.  

  Загалом  Конференція пройшла у конструктивному діалозі.  Запитання та дискусії, що виникали, свідчать про необхідність широкого та більш детального роз’яснення нововведень у законодавстві, які зявилися у зв’язку із набранням чинності  Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а також  внесення  змін до діючого Закону  «Про  житлово-комунальні послуги».

    Проведення заходу стало можливим за фінансової підтримки проекту “Енергоефективність у житловому секторі України”, IFC (Група Світового Банку). За що ми вдячні керівнику Гжегожу Гайді та всій команді проекту!

  Дякуємо усім за участь у заході! Сподіваємося, що у нас ще не одна зустріч попереду!