В Києві розглянули зарубіжний досвід управління багатоквартирними будинками

  Асоціацією управителів житла спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і проектом «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC) організовано Міжнародну конференцію «Як створити ринок управління житлом в місті».

  Зазначений захід пройшов в Києві 20 березня 2019 року. В конференц-залі готелю «PRESIDENT HOTEL» зібралось понад 200 осіб.

  З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, заступник голови комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Альона Бабак, голова регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас.

  В першій сесії заступник міністра Мінрегіону Едуард Кругляк, народний депутат України Альона Бабак, заступник Київського міського голови Петро Пантелєєв, президент ГС «Асоціація управителів житла» Василь Ліман та юридичний радник проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Яна Бугрімова  обговорили питання, що стосуються управління житлом в Україні, як виглядає ринок управління житлом сьогодні і куди він рухається, роль муніципалітетів у розвитку ринку управління житлом.

  Президент Краківської Асоціації управителів нерухомості Мацєй Краковяк поділився з учасниками заходу Польським досвідом реформування системи управління житлом.

  Виконавчий директор Міжнародної асоціації менеджменту нерухомості Геннадій Кальонов розповів про європейські практики управління житлом, відповідальність співвласників та управителя, необхідну компетенцію та ліцензування діяльності управителя тощо.

  Також в ході проведення конференції були розглянуті питання, що стосуються перешкод на шляху розвитку ринку управління житлом, європейського досвіду системи підготовки професійних управителів та основних аспектів процесу проходження професійної атестації управителями.

  Крім цього, в ході проведення заходу було продемонстровано успішні практики управління житловим фондом, а також висвітлено питання щодо проведення заходів з термомодернізації та енергоефективності багатоквартирними будинками.

  Із залу лунало багато запитань від учасників, що свідчить про актуальність даного заходу.