В Україні немає іншої альтернативи, ніж об’єднатися, провести широкомасштабну термомодернізацію та впровадити енергоефективні заходи

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час виступу на Форумі енергоефективного партнерства 22 травня 2015 р. в м. Києві.
  «Ми запропонували ті продукти, ті програми, які дозволять мотивувати, на сьогоднішній день,  мешканців як індивідуальних будинків, так і багатоповерхівок на енергоефективні заходи: не тільки термомодернізації, а й обліку теплової енергії, заміну газових котлів на «негазові». Уряд виділив 345 млн. грн. для компенсації тіла кредиту на утеплення», – повідомив Геннадій Зубко та додав, що це перший крок, який повинен показати, що і як ми маємо зробити.
  «Сьогодні одним з головних завдань Агентства є залучення місцевих бюджетів до співфінансування державних програм з енергоефективності, а саме відшкодування відсотків за наданими кредитами на утеплення житла. Сьогоднішній захід, який зібрав у цій залі понад 350 представників з різних областей України, покликаний сприяти вирішенню цього питання. Форум енергоефективного партнерства – це один із дієвих інструментів налагодження співпраці з регіонами», – про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та закликав представників областей України працювати разом у цьому напрямку.
  В усіх регіонах України має бути поширений позитивний досвід Львівської області, де 10 років діє програма відшкодування частини відсотків, залучених за кредитами на енергоефективні заходи для населення. «Участь населення у програмі заміни котлів у Львівській області дорівнює активності сумарно 14 інших областей. Причина – підтримка державних механізмів додатковим відшкодуванням відсотків по кредиту із обласного бюджету», – зауважив Сергій Савчук.
  Підсумовуючи сказане, Голова Держенергоефективності закликав присутні ЗМІ поширити інформацію серед населення щодо механізмів державної підтримки та скористатися  прийнятими Урядом програмами.
  Одним з ключових моментів Форуму стало підписання з тринадцятьма областями чотирьохсторонніх Меморандумів про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності та обласними державними адміністраціями, обласними радами та головами міст-обласних центрів.
  В свою чергу ідею проведення Форуму підтримав Олександр Домбровський, народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету ВРУ з ПЕК та наголосив: “Ми повинні будувати галузь сучасної інноваційної енергетики та підвищувати енергоефективність економіки України. Тому наше першочергове завдання – зменшити енергоспоживання та збільшити рівень енергоефективності. Тільки тоді ми матимемо можливість скоротити імпорт газу, електроенергії і вугілля”.
  Міжнародна спільнота також підтримала ініціативи Уряду України щодо підвищення енергоефективності. Зокрема, Гжегош Гайда, керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні» групи Світового банку, звернув увагу, що саме цьому Уряду вдалося запровадити в життя зазначені програми підтримки населення.
  Довідково:
  Форум Енергоефективного партнерства організовано Держенергоефективності спільно з Мінрегіонбудом за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», Проект «Створення енергетичних агентств в Україні», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB), Проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах».
  В заході також взяли участь:
  Марія КОВАЛЬ, Проектний координатор Представництва Фонду ім. Фрідріха  Еберта в Україні
  Джед БАРТОН, Директор Місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові
  Крістіана ХАГЕНЕДЕР, Директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах»
  Андрій СТЕЦЕВИЧ, Заступник Голови правління АТ «ОЩАДБАНК»
  Олена ДМІТРІЄВА, Заступник Голови правління АБ «УКРГАЗБАНК»
  Василь ЛОЗИНСЬКИЙ, Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА
  Роман БОНДАРУК, депутат Луцької міської ради
  Юлія САБАТЮК, Голова Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Лучани»
  Кшиштоф ГІРУЛЬСКІ, Експерт з енергоефективності Групи підтримки України (Європейська Комісія)
  Сергій МАСЛІЧЕНКО, Старший менеджер, Департамент енергоефективності та зміни клімату, ЄБРР
  Андрій НЕСТЕРЕНКО, Старший спеціаліст з питань енергетики та місцевих фінансів, USAID
  Дмитро ЛЕВИЦЬКИЙ, Старший консультант  з юридичних питань Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
  Іма ХРЕНОВА-ШИМКІНА, Заступник директора Проекту GIZ  «Енергоефективність у громадах»
  Керівництво ОДА
  Керівництво обласних рад
  Голови міст-обласних центрів

  PS. Агентство висловлює подяку усім, хто долучився до організації Форуму та взяв участь у його роботі.

  Джерело: saee.gov.ua