Відбулася чергова робоча онлайн-зустріч

  Відбулася чергова робоча онлайн-зустріч представників ГС «Асоціація управителів житла» (Асоціація) з директором ДУ «Фонд енергоефективності» (Фонд) Юлією Головатюк-Унгуряну.

  Пані Юлія  ознайомила учасників зустрічі зі змінами до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  а також  акцентувала увагу Управителів на проект Положення щодо впровадження інституту менеджерів проектів з термомодернізації багатоквартирних будинків. «Ґрунтуючись на попередніх обговореннях нам зрозуміло, що саме управителі, в будинках де створені ОСББ, мали б в першу чергу стати менеджерами проектів з впровадження енергоефективних заходів, оскільки безпосередньо комунікують із керівництвом об’єднання та співвласниками».

  Однак, згідно запропонованого Положення, та за словами директорки Фонду, менеджером проекту може стати будь-яка особа, що має бажання запроваджувати зазначені заходи в багатоповерхівках без додаткових вимог до її кваліікації.

  Президент Асоціації Василь Ліман поставив під сумнів запропоновану норму, оскільки обсяг організаційної і технічної роботи із супроводу проектів вимагає знань, освітнього рівня та  компетенції відповідного рівня.

  Так, дійсно, маємо оптимістичні приклади, коли голови правління ОСББ, без певної освіти, успішно працюють та  запроваджують заходи з термомодернізації будинків, але ж на такі кроки наважуються персоналії, які далеко не з першого дня здійснюють головування в об’єднанні. Найближчим часом, за словами Юліїї Головатюк-Унгуряну, Фонд планує відкривати школу підготовки проектних менеджерів та центр підтримки впровадження проектів, що втілює надію на успішний розвиток проектів.

  Учасники зустрічі також висловили занепокоєння низьким рівнем передбаченої винагороди менеджерам за впровадження проектів, та мають сумніви в стрімкому розвитку даного ринку.

  Апелюючи цьому занепокоєнню,  керівниця Фонду зазначила, що на даний момент управителі на безкоштовній основі працюють над аналогічними проектами в рамках міських цільових програмам та доводять свою ефективність і конкурентоспроможність перед співвласниками.

  В цілому відбулася корисна та конструктивна дискусія, в ході якої висловлено декілька занепокоєнь до нововведень Фонду. Разом з тим слід погодитися, що в діяльності сучасних,  професійних управителів дійсно передбачаються нові можливості та перспективи.