Відбулася чергова робоча відеонарада

    17 квітня відбулася чергова робоча відеонарада членів ГС «Асоціація управителів житла».

    До відеонаради Асоціації доєдналися управителі з усіх регіонів країни, представники Мінрегіону, представники ОМС, представник Асоціації міст України Олег Гарник та інші експерти галузі.

    На обговорення було винесено наступні питання:

    • Роль управителів, представників ГС “Асоціація управителів житла” в процесах спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2.
    • Державна політика, щодо підтримки Управителів та ОСББ і ЖБК в умовах боротьби з короновірусом.
    • Органи місцевого самоврядування та Управителі БКБ – плідна співпраця і узгодженість дій, чи перекладання місцевою владою не властивих функцій на плечі Управителів?

    Василь Ліман, президент ГС «Асоціація управителів житла», інформував присутніх про вжиті заходи під час карантину, нагадав про звернення з вимогами представників Асоціації до профільного міністра, міських голів, Кабінету Міністрів, НКРЕКП і нарешті до Президента країни. На даний час не всі вимоги почуті та далеко не всі ОМС дослухались до наших прохань, щодо взаємодії ОМС-управителі.

    В ході відеонаради кожен представник презентував свою позицію, досвід та рекомендації.

    Олег Гарник – представник Асоціації міст України, зазначив, що насьогодні нестиковка в комунікації і нестиковка в визначенні потреб і можливостей. Він акцентував, що на сьогоднішній день ніхто не відміняв регуляторну процедуру певних актів. Крім того, Олег Гарник наглосив на проблемі з розуміння напрямку руху: «Ми бачимо що є проблеми з тим, що механізм прийняття управлінських рішень затягнутий. І органи місцевого самоврядування розуміють, що через пару місяців коронавірус закінчиться і прийде прокуратура та запитає чому ви це рішення прийняли з порушенням, хто винуватий і до кого вже будуть пред’явлені відповідні звинувачення». Представник Асоціації міст України вказав на проблеми, пов’язані з необхідністю приймати аварійні рішення і при цьому дотримуватись норм закону. Це стосується виділення коштів для тих же управителів, ОСББ чи комунальних підприємств, які здійснюють дезінфекцію. Але ніхто не відміняв бюджетний кодекс та механізм формування місцевих бюджетів. Настільки дії були правильними – покаже певний час. Олег Гарник звернув увагу на планомірний процес перетікання коштів з місцевих бюджетів в державний. Адже постійно вносять відповідні зміни, постійно обмежують ресурс місцевих громад і цей процес досить суттєво прискорився протягом останніх півтора місяців, коли почали прийматись рішення які за собою тягнуть зменшення фінансових ресурсів ОМС. Місцеві бюджети орієнтовно втрачають 40 млрд. гривень.

    Сергій Кондратюк – заступник Житомирського міського голови, керівник міського штабу із запобігання поширення короно вірусу, поділився досвідом організації протидії короно вірусу, наголосив на рекомендаціях епідеміологів щодо організації та проведення профілактичних заходів з дезінфекції у багатоквартирних будинках, про підтримку та розуміння дій управителів та ОСББ в даних умовах і  нагадав органам державної влади зважати, що місцеві бюджети на сьогодні не бездонні, а відповідно можливості обмежені. Та найголовніше завдання для органу місцевого самоврядування в даний час, забезпечити лікарів та медперсонал захисними засобами, відповідною заробітною платою та зберегти їх здоров’я та життя.

    Галина Залевська – директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону звернулася з проханням надсилати до міністерства яскраві приклади взаємодії ОМС та управителів, які відіграють важливу роль у боротьбі з коронавірусом в житловому секторі, для висвітлення в порядку підтримки управителів і ОСББ

    Заступник директора ТОВ “ДомКом Україна” – Перекута Тетяна розповіла про ситуацію на місцях щодо проведення робіт з дезінфекції, про звернення управителів до мерів міст і про відсутність підтримки управителів з боку ОМС. Тетяна зазначила, що серед компаній групи ДОМ.КОМ лише у м. Хмельницькому досягнуто порозуміння і отримано реальну допомогу. Перекута назвала управителя “воїном світла”, який виконує не свою роботу виключно на власному ентузіазмі і бажанні протягнути руку допомоги співвласникам, з повним усвідомленням ризиків, що після спаду “короновірусного ажиотажу” не отримає за це подяку, а лишень нарікання: “чому використали мої кошти краще б ремонти робили”.

     Микола Бумажний – директор групи компаній «Місто для людей», звернув увагу на питання взаємодії ОМС та приватних управителів, яких не потрібно «ламати», а краще знаходити шляхи порозуміння.

    Арам Калоян – директор УК «Мрія» м. Запоріжжя дав власну оцінку ролі ОМС, який замість допомоги та підтримки управителів, придумав комісії, інспекції по «боротьбі з управителями».

    Мар’яна Губицька – директор управлінської компанії «Тепле житло» м.Трускавець, поділилася досвідом, як міська влада організувала дизінфікаційні заходи, залучивши  службу ДСНС.

    Олег Колпакчі – директор ТОВ «Універсал-Сервіс ЛТД» поділився досвідом роботи міського штабу, до складу якого входить особисто. Олег розповів про регламент заходів та засоби, якими необхідно проводити дезінфекційні заходи.

    Вітковська Наталя – заступник начальника Управління ЖКГ Хмельницької міської ради, розповіла, що за ініціативи управління міський голова підписав лист на президента України з урахуванням всіх пропозицій Асоціації управителів житла. Місто Хмельницький підтримує дії управителів, надає їм дезінфікуючі засоби і засоби захисту у тій можливій мірі яка є.

    Світлана Старцева – заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону – начальник Управління житлової політики, закликала надавати і вести статистику економічних розрахунків під час карантину. Старцева акцентувала, що з цієї кризи нам всім разом треба буде виходити з певними відшкодуваннями. І у нас повинні бути обгрунтовані реальні економічні розрахунки, щоб поставити питання  про допомогу.

    У підсумку вийшов конструктивний і професійний діалог з учасниками Асоціації, представниками Мінрегіону, представниками ОМС та Асоціацією міст України.

    Президент ГС «Асоціація управителів житла» подякував всім, хто долучився до відеонаради і поділився досвідом у боротьбі з коронавірусом. Василь Ліман закликав надсилати як проблемні питання, так  і демонструвати кращі практики діяльності управителів в умовах карантину. Адже нам потрібно інформувати гілки влади та намагатися максимально оперативно вирішувати проблеми, спричинені поширенням хвороби COVID-19.