Відбулася робоча нарада членів Асоціації

  Про підсумки проведення Загальних зборів членів ГС «Асоціація управителів житла» та «практичної дискусії» фахівців сфери управління багатоквартирними будинками.

  Відбулись Загальні збори членів ГС «Асоціація управителів житла». В ході заходу  мало місце обговорення кількісних та якісних показників діяльності Асоціації за 2020 рік в умовах карантинних обмежень та про важливі міжнародні і всеукраїнські заходи, які довелось перенести.

   Всі присутні погодились, що в році минулому нам довелось вчитись жити та працювати по-новому, в реаліях  пандемійної кризи та її наслідків.

  Зазначалось про ряд важливих заходів, що були організовані та проведені Асоціацією та десятки партнерських  заходів, до яких долучались колеги – управителі з усієї України.

  Окреме місце в порядку денному було відведено питанню розгляду та затвердження перспективного плану роботи Асоціації на 2021 рік, який отримав схвалення від учасників.

  На розгляд та затвердження зборів було винесено організаційне питання щодо збільшення складу правління та обрано двох нових представників з активу Асоціації. Проведено процедуру оновлення складу Ревізійної комісії Асоціації.

  Президент Асоціації Василь Ліман вкотре наголосив колегам про вимоги  зазначені в Статуті Асоціації та необхідність активної участі кожного зокрема, і всіх загалом, в діяльності Асоціації задля прискорення  процесів реформування сфери управління багатоквартирними будинками та сектору ЖКГ в цілому. Лише об’єднавши зусилля професійного фахового середовища можливо донести своє бачення та обгрунтовану власну позицію до центральних державних органів влади, політичних сил, щодо подальших перспектив розвитку ринку управління житловим фондом.

  Друга частина заходу пройшла в форматі практичної дискусії за участі представників Міністерства розвитку громад та територій України та виконавчого директора Міжнародної Асоціації Менеджерів Нерухомості (МАМН) Генадія Кальонова.

  Світлана Старцева – заст. директора департаменту житлової політики та благоустрою, начальник відділу формування та реалізації політики з житлових питань, ознайомила присутніх з програмою невідкладних заходів міністерства, що стосуються впорядкування діяльності суб’єктів управління багатоквартирними будинками та можливості  впровадження єдиного інформаційного ресурсу для зберігання всієї технічної документації по будинкам. Окрема увага приділена можливості здійснення електронного голосування для співвласників, передбачена в нових законопроектах, які спільно з Асоціацією доводиться відстоювати в стінах Парламенту.

  Пані Старцева С.М. подякувала представникам Асоціації за плідну та конструктивну співпрацю в питаннях напрацювань законодавчих ініціатив та підзаконних нормативно-правових актів та схвально оцінила перспективи спільної роботи на 2021 рік.

  В продовження теми, Наталія Кравченко – в.о. директора департаменту економіки систем життєзабезпечення, начальник відділу тарифної політики,   наголосила на основних законопроектах, напрацьованих спільно з фахівцями Асоціації. Особлива увага була приділена законопроекту №3613 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово – комунальних послуг» без прийняття якого не можливо вирішити проблему погашення заборгованості за спожиті житлово – комунальні послуги.

   Учасники зустрічі мали змогу отримати відповідь на актуальні, злободенні питання щодо можливостей зміни ціни на послугу з управління за умов підвищення розміру мінімальної заробітної плати на державному рівні, щодо порушень надавачами комунальних послуг договірних відносин, інше.

  Цікавим та корисним був  короткий виступ Генадія Кальонова, який підтримав вірність вектору діджиталізації та цифровізації процесу управління багатоквартирними будинками, як загально – європейську тенденцію до наслідування, поділився планами МАМН і перспективами спільних з ГС «Асоціація управителів житла» заходами на 2021 рік.

  Підсумовуючи Президент Асоціації подякував всім учасникам, за можливість долучитись до заходу і прийняти активну участь в обговоренні актуальних питань та привітав колежанок з прийдешнім Святом 8-го Березня!