Відбулася робоча нарада членів Асоціації управителів житла

    В робочій нараді, під головуванням Президента ГС «Асоціація управителів житла» Василя Лімана взяли участь радник з юридичних питань проекту IFC “Енергоефективнічть у житловому секторі України” Зоя Гопцій, представник офісу підтримки та впровадження реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юлія Головатюк-Унгуряну та управителі з міст Києва, Одеси, Запоріжжя, Кривого Рогу, Луцька, Івано-Франківська, Чернівців, Бучі, Вишневого, Обухова, Лозової, Ромнів, Рубіжного, Краматорська, Мелітополя та ін.
    В ході проведення робочої наради учасники детально розглянули деякі норми щойно прийнятого Закону України “Про житлово-комунальні послуги” та висловили значну кількість застережень щодо практичної реалізації цих норм.
    Крім цього, учасники заходу обговорили інші актуальні та спірні питання, що трапляються у практичній діяльності управителів багатоквартирними будинками.
    Василь Ліман закликав членів Асоціації активно долучатися до процесу напрацювання нормативно-правових актів до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” та ознайомив присутніх зі складами робочих груп, які займатимуться напрацюванням цих правових документів.
    Також, в ході проведення наради президентом Асоціації піднімалися питання щодо необхідності визначення дати, місця та формату проведення Загальних зборів членів Асоціації управителів житла, а також обговорювалося питання, що стосується створення відокремлених структурних підрозділів Асоціації.
    Генеральний директор ТОВ “Інститут муніципального менеджменту” Костянтин Ошийко розповів, що останнім часом на адресу Інституту муніципального менеджменту та Асоціації управителів житла надходять чисельні звернення від фахівців сфери житлово-комунального господарства щодо необхідності проведення навчальних семінарів на предмет роз’яснення норм ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” та запевнив присутніх, що Інститут муніципального менеджменту готує навчальні програми та проводитиме таке навчання після затвердження підзаконних нормативно-правових актів. Адже, як зазначив К.Ошийко, до затвердження підзаконних нормативно-правових актів такі навчальні семінари не міститимуть жодної конкретики та не принесуть очікуваного ефекту слухачам.
    Також, Костянтин закликав учасників заходу дочекатися прийняття нормативно-правових актів до згаданого закону та поки що не приймати участь в таких семінарах, які проводитимуть інші навчальні заклади, адже це даремно трата коштів та часу — зазначив він.
    В цілому, нарада виявилася продуктивною та ефективною, про що свідчать активні дискусії та гострі запитання, які обговорювали учасники в ході її проведення.
    Дякуємо всім за участь та активну дискусію.