Відбулися загальні збори членів Асоціації управителів житла

  02 лютого 2018 року відбулися Загальні збори членів Асоціації управителів житла. Попередньо було погоджено формат проведення загальних зборів і прийнято рішення провести їх в офісі Асоціації в місті Києві, а члени Асоціації, які не можуть фізично бути присутніми в Києві виявили бажання взяти участь в Загальних зборах в режимі відеоконференції.
  Президент Асоціації Василь Ліман ознайомив з вітальним зверненням виконавчого директора Міжнародної асоціації менеджерів нерухомості Геннадія Кальонова до членів Асоціацї управителів житла, в якому
  Г. Кальонов зазначив що очолювана ним Асоціація рада співпраці з фахівцями із України та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
  Учасникам зборів наданий звіт про діяльність Асоціації управителів житла за 2017 рік та проект плану основних заходів Асоціації на 2018 рік.
  Члени Асоціації управителів житла визнали діяльність Асоціації задовільною та схвалили звіт президента Асоціації за 2017 рік і затвердили одноголосно план основних заходів Асоціації на 2018 рік.
  Крім цього, в ході проведення заходу було обговорено низку проблемних питань сфери управління житловим фондом.
  Зокрема питання, що стосується заборгованості держави по відшкодуванню пільг та субсидій та проблематики, щодо практичної реалізації Наказу Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 “Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8.1 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків”.
  Василь Ліман проінформував управителів щодо прийнятих заходів керівництвом Асоціації з врегулювання зазначеного питання та з подякою відзначив оперативне реагування керівництва Мінрегіону на згадану проблематику і подякував народному депутатові України Бабак А.В. за відстоювання інтересів управителів. Також він поіфнормував присутніх про те, що в напрямку вирішення зазначеного питання було зроблено багато роботи, зокрема було проведено низку нарад в Мінрегіоні та Кабінеті Міністрів України, підготовлено листи від Асоціації та безпосередньо від управителів та надіслано їх до Кабміну, Мінфіну, Мінсоцполітики та Мінрегіону.
  Представники Асоціації управителів житла вкотре висловились за адресну монетизацію пільг і субсидій та готують свої звернення до органів державної влади з вимогою прискорити зазначений процес.
  Надзвичайно образливо чути не виправдані звинувачення деяких можновладців, щодо зловживань і не цільового використання коштів з боку підприємств надавачів послуги з управління/утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, що відшкодувуються в вигляді пільг і субсидій.
  Слід зазначити, що навпаки більшість управителів були змушені на свій ризик оформити банківські кредити та вчасно сплатити за електроенергію місць загального користування, роботу ліфтів, податки та мізерні заробітні плати працівникам, які ще залишаються працювати на підприємствах сфери ЖКГ. Тобто управителі взяли на себе не властиву та не вдячну функцію кредитувати державу за несвоєчасні розрахунки за пільгами та субсидіями.
  Вирішили підготувати письмові звернення індивідуально від підприємств до Міністерства фінансів України а також повторно колективно звернутися до згаданого Міністерства від Асоціації управителів житла.
  Також управителі телефонуватимуть на “гарячу лінію” Міністерства фінансів України та вимагатимуть врегулювати проблемні питання, повязані з відшкодуванням пільг та субсидій.
  Крім цього, обговорено питання що стосується непростої співпраці управителів з енергопостачальними підприємствами (ДТЕК, обленерго, РЕМ тощо) та проблематики, яка виникає в ході такої взаємодії.
  Вирішено ініціювати нараду за участю представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та віднайти шляхи вирішення згаданої проблематики.
  Також слід зазначити, що В.Ліман закликав присутніх активніше долучатися до процесу напрацювання підзаконних нормативно-правових актів до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” та виступив з пропозицією частіше організовувати наради щодо обговорення проектів нормативно-правових атків.
  Пропозицію підтримано одноголосно.
  Насамкінець звертаємось до тих управителів, які ще не долучилися до Асоціації управителів житла. Запрошуємо Вас до лав Асоціації, адже разом ми сила і проблематику сфери можна вирішити лише широким колом партнерів.