Всеукраїнська практична конференція фахівців сфери управління багатоквартирними будинками

  Асоціацією управителів житла спільно з Інститутом муніципального менеджменту та за підтримки проекту «Енергоефективність в житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC) проведено Всеукраїнську практичну конференцію «Нові правила взаємовідносин співвласників, управителів та надавачів житлово-комунальних послуг в сучасних законодавчих умовах».

  Зазначений захід проходив 05-06 вересня 2019 року в м. Одеса та зібрав близько сотні учасників, серед яких представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, міжнародні партнери, управителі багатоквартирними будинками, керівники керуючих компаній різних форм власності, голови правлінь Асоціацій ОСББ, закордонні колеги-управителі та експерти сфери управління житловим фондом.

  З вітальним словом до учасників Конференції звернулись Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак (відеозапис), президент ГС «Асоціація управителів житла» Василь Ліман, Директор ДУ «Фонд енергоефективності України» Юлія Головатюк – Унгуряну, представник проекту «Енергоефективність в житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Віктор Мостовий.

  Метою проведення зазначеного заходу передбачалось:

  – обговорення процесу створення загальнодержавної Стратегії розбудови ринку управління багатоквартирними будинками та розвитку  житлово-комунальної  галузі в цілому,

  – обговорення ролі  муніципалітетів у розвитку ринку управління багатоквартирними будинками;

  – вивчення та впровадження європейського досвіду в системі управління житловим фондом;

  – ролі та участі управителів в процесах запровадження заходів з енергозбереження в багатоквартирних будинках, в тому числі за рахунок місцевих цільових програм;

  – формування прозорого алгоритму взаємовідносин між споживачами, управителями та виконавцями комунальних послуг;

  –   обговорення необхідності внесення  змін до деяких НПА в частині фінансово-економічних аспектів роботи управителів;

  – здійснення професійної атестації управителів за фахом «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

  Учасники заходу, під час палких, професійних дискусій, визначили низку загальнодержавних проблемних питань, що виникають в практичній діяльності управителів та внесли ряд пропозицій щодо пошуку шляхів їх вирішення та складання «Дорожньої карти»

  Після виступу виконавчого директора Міжнародної асоціації менеджменту нерухомості ГЕНАДІЯ КАЛЬОНОВА учасники заходу дійшли згоди, що необхідними умовами для створення успішної  моделі професійного управління майном необхідно розробити професійний стандарт діяльності управителів багатоквартирними будинками та запровадити комплексну систему їх підготовки.

  ЮЛІЯ ГОЛОВАТЮК-УНГУРЯНУ, директор Фонду енергоефективності України, наголосила на необхідності продовження реформи енергоефективності, зокрема імплементації 31 та 27 Директив ЄС та розробці/адаптації місцевих програм.

  В рамках проведення  Конференції організаторами було створено чотири робочі групи, до яких увійшли учасники конференції. Зазначені робочі групи готували пропозиції до нових законопроектів та пропозиції щодо внесення змін до діючих законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сфері управління багатоквартирними будинками.

  Організаторами заходу ініційовано протягом тижня продовжити  роботу над опрацюванням пропозицій, які будуть покладені в основу Резолюції Конференції та обговорені з широким колом колег управителів на подальших нарадах і робочих групах в профільному Міністерстві.

  Особливістю проведеного заходу стало також підписання  Меморандумів про співпрацю та взаємодію між Асоціацією управителів житла  та Фондом енергоефективності України,  Асоціацією «Наш Дім» м. Дніпро  і Львівською асоціацією власників житла і управителів житловою нерухомістю.

  Дякуємо партнерам  за допомогу та  підтримку в процесі організації конференції, спікерам за якісні доповіді та фахові відповіді на запитання учасників!

  Особлива вдячність за участь виконавчому директору «Міжнародної асоціації менеджерів нерухомістю» Генадію Кальонову, та члену правління згаданої асоціації – Юрісу Віджису!

  Щира подяка учасникам за неймовірну активність, відвертість і небайдужість до змін, що відбуваються у житлово-комунальному секторі держави.