Зміни до програми “Енергодім”

  2 березня 2020 року за ініціативи Фонду енергоефективності відбулося експертне обговорення змін до програми “Енергодім”, які повинні ще більше полегшити умови участі для ОСББ в Програмі, а також зменшити фінансове навантаження на них.

  До обговорення були залучення фахівці Всеукраїнської Ради голів ОСББ, Асоціації управителів житла, Асоціації енергоефективних міст, Асоціації міст України, а також Міністерства розвитку громад та територій. Представники Міжнародної фінансової корпорації (IFC – Група Світового банку), ПРООН-Україна і GIZ -Україна також взяли участь в дискусії.

  Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності зауважила, що експертні обговорення дозволяють остаточно закріпити пріоритетні напрямки для змін у програмі “Енергодім”: “Для нас дуже важливо встановити зворотній зв’язок щодо нововведень у програмі “Енергодім” з нашими партнерами, які безпосередньо впроваджують зміни у сфері енергоефективності. Тому, я від імені Фонду енергоефективності вітаю представників профільних асоціацій, які беруть участь у сьогоднішній дискусії.”

  Що стосується управителів, то актуальним на порядку денному було питання створення інституту проектних менеджерів проектів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Саме в даній ролі більшість експертів вбачають менеджерів (управителів) житловими будиками. Але на даний час лише в багатоповерхівках де функціонують ОСББ, або ж допомогати створювати нові ОСББ та супроводжувати в них зазначені проекти.

  Та все це – попередні напрацювання, які необхідно врегулювати змінами до профільного закону та нормативно-правовими актами.
  Сподіваємось, що саме в прийнятті необхідних законодавчих змін, законодавці відпрацюють в турборежимі.